fbico gpico linkedin twico logo-small logo-tall
alexa ip pinterest pr url refresh_ico link-follow link-nofollow leftmenu-content leftmenu-domain leftmenu-links leftmenu-metas leftmenu-seoaudit leftmenu-speed leftmenu-tech error good good status base_ico warning

SEO 검사: 2se.hu

2se.hu desktop 미리보기
68 %

전설

오케이
에러
제안
상태
Try our white label PDF! 3 days trial!

모바일 장치

이 웹사이트는 모바일 장치에 최적화되어 있습니다!
이 웹사이트는 태블릿 장치에 최적화되어 있습니다!
2se.hu mobil 미리보기
2se.hu tablet 미리보기

구글 검색 결과 리스트 미리보기

2SE Siklóernyős Klub - Siklóernyő tanfolyam, a repülés ...

2se.hu/
에러! 누락된 "메타 기술" 부분: 이 페이지는 요약된 기술이 없습니다!

도메인 / URL 검사

도메인 : 2se.hu/
길이 (문자) : 7
알렉사 글로벌 랭크: 5657944
이 91.227.139.152 ip 주소는 스팸 리스트에 있지 않습니다.

SEO 검사: 콘텐츠 분석

우리는 언어 현지화를 발견했습니다: ”hu”.
2SE Siklóernyős Klub - Siklóernyő tanfolyam, a repülés szerelmeseinek

길이 (문자) : 69

훌륭합니다! 이 타이틀 길이는 10과 70 사이 문자입니다.
비율 : 40%

좋습니다! 텍스트 / 코드 비율이 15와 {GoodNr } 퍼센트 사이입니다.
훌륭합니다! 이 웹사이트는 어떤 플래시 콘텐츠도 갖고 있지 않습니다.
훌륭합니다! 이 웹사이트는 아이프레임 솔루션을 사용하지 않습니다.
a-vizsga  február  felszerelés  magyarországon  segítségével  repüléshez  vizsga  amik  kezdőlap  ernyő  helyzetek  legális  repülési  pilóták  hffa  magasabb  repülések  használt  ismeret  magasabbra  könyvek  érdemes  elméleti  tudástár  makalu  különleges  legújabb  képzés  picasa  díjak  tanfolyamot  lényegesen  siklóernyőzés  repülni  nap  beülő  tapasztalt  hungary  starthelyek  szükséged  kapcsolat  gyakorlati  hegy  árak  ernyővel  siklóernyő  szabályzatok  iskola  ernyőt  repülés  segédanyag  események  tételsor  tanfolyamok  kérdések  extrém  szintén  videók  siklóernyős  tanfolyam 
키워드 콘텐츠 타이틀 기술 (메타 기술) 머릿말(머릿말)
repülés 14
repülni 13
vizsga 10
tanfolyam 10
siklóernyős 9
siklóernyőzés 8
키워드 (2 단어) 콘텐츠 타이틀 기술 (메타 기술) 머릿말(머릿말)
felszerelés ismeret 4
nem csak 4
mire van 3
legális repüléshez 3
vizsga tételsor 3
repülési helyzetek 3
키워드 (3 단어) 콘텐츠 타이틀 기술 (메타 기술) 머릿말(머릿말)
könyvek események felszerelések 2
metőernyők kiegészítők ruházat 2
starthelyek kapcsolat kezdőlap 2
van szükséged a legális 2
képek picasa videók 2
hungary siklóernyős iskola 2
H1H2H3H4H5H6
8192400
에러! H1 태그의 수가 1보다 큽니다.
소스 코드의 머릿말 구조
  • <H1> Kezdőlap
  • <H1> FONTOS!
  • <H4> A február 5,6,7, három napos “Ismerkedés a siklóernyőzéssel” elmarad!
  • <H1> Új UP Makalu 4!
  • <H1> Megérkezett a HFFA 2016-os díjszabása
  • <H1> Néhány sor a tanfolyamokról 2016 
  • <H1>
  • <H1> Üdvözlünk kedves látogató a UP Hungary Siklóernyős Iskola, a UP kizárólagos magyarországi forgalmazójának weblapján!
  • <H2> Reméljük hasznos információkat találsz itt, és sűrűn látogatod majd oldalaink!
  • <H1> Bevezetés a siklóernyőzés világába:
  • <H4> A siklóernyőzés a legfiatalabb repülősport, de 1306-ban pár kínai őrült már hasonló eszközökkel ugrált le magas tornyokból.
  • <H4> Leonardo természetesen az ernyőzést is kitalálta, legalábbis papíron, vázlatos formában ránk hagyott egy ejtőernyős látomást.
  • <H4> A második világháború után, a leszerelt katonák kezdtek ugrálni kedvtelésből, majd sportból, ebből fejlődött ki, a sporteszközként használatos ernyő. 1964-ben jelentek meg az első paplanernyők, amelyek a korábbi biztonságosan, de csak lefelé ereszkedő kupolaernyőkkel ellentétben szárnyszerű formájukkal gyökeresen megváltoztatták az ernyőzést. Paplan formájú, alsó és felső részből álló, válaszfalakkal összekötött, metszetében pedig madárszárny profilú ernyővel, már nem csak lefelé, hanem vízszintesen is lehet repülni. Irányítása pedig lényegesen könnyebb és pontosabb lett. Először ilyen ernyővel próbáltak „felszállni” nekifutva, nem pedig repülőből ugorva.
  • <H4> A siklóernyő, lényegében a továbbfejlesztett változata ennek az ernyőtípusnak. A kezdetben használt légcellás ejtőernyő hamar átalakult. Formáját tekintve a zömök téglalapból hamarosan karcsú formájú négyszög lett, majd elkezdett lekerekedni és végül kialakult az általánosnak tekinthető elnyújtott elliptikus forma. Lényegesen jobb lett az ernyő siklószáma, ami annyit jelent, hogy egy kilométeres magasságból, vízszintes irányba sokkal többet lehetett repülni vele. A feltöltődési, illetve formatartási képességek javítására, különböző merevítők jelentek meg. Divatos irányzatok tűntek fel és el. A zsinórok száma jelentősen megnőtt majd lecsökkent, míg átmérőjük lényegesen kevesebb lett. Hosszuk is többször változott. Megjelentek a különböző állítószerkezetek, amelyekkel még repülés közben is változtatni lehetett a siklóernyő szárnyaló tulajdonságait. A kezdetben használt ernyős hevederzetet felváltotta a speciális ülő (később a fekvő) alkalmatosság, a beülő, amely kényelmessé teszi a hosszabb idejű repüléseket is.
  • <H4> Nagyon sokféle ernyőt sorolhatnánk most fel, (melyek között az egyik legjelentősebb a UP) hiszen vannak profi nagyteljesítményű és tudásszinthez méretezett ernyők, amelyekhez nem kell perfekt repülőtudás. A siklóernyőzést az érvényben lévő Légügyi Törvény szerint csak tanfolyam keretében lehet elsajátítani. A UP Hungary 1981-ben az első volt Magyarországon a siklóernyő oktatásban, és természetesen, a vezetőoktató Gombóc szintén elsők között kezdett ernyőzni. Reméljük, minden kedves látogató megtalálja a neki érdekes témát az oldalunkon.
  • <H3> Siklóernyőzés területei:
  • <H4> Hegyi repülés: egy hegy tetejéről startolunk el, és a hegy előtt próbálunk meg repülni, az úgynevezett lejtőszél segítségével, később, ha már tapasztalt pilóták vagyunk, akkor meleg levegő oszlopokkal, vagyis a termikekkel még magasabbra emelkedhetünk, ahonnan további alternatíváink lehetnek. Budapest környékén a legelterjedtebb repülős hegyeink: Hármashatár-hegy, Óbuda, Pilis, de szinte a legtöbb hegységünkben található néhány jó és szép starthely: Nagy Eged-hegy (Eger), Kékestető, Csobánc (Balatoni panoráma repülés :), Mecsek, Vértesszőlős stb.
  • <H4> Csörléses repülés: ott szokták használni, ahol nincsenek hegyek, lehetséges autóval, de motorcsónakkal is felhúzni a siklóernyősöket. Akár 1000 méteres magasasságba, sőt ideális időjárási körülmények esetén akár még magasabbra. Innentől már csak a termikekre támaszkodva maradhatunk fent, vagy kerülhetünk még magasabbra. Magyarországon az Alföldön több helyen is szoktak csörlőzni, a leghíresebbek: Kalocsa, Kunszállás, Hajdúszoboszló, Szeged stb.
  • <H4> Termikrepülés: általában már csak a tanfolyamot végzett pilóták kiváltsága, ezekkel már igen nagy magasságokba lehet emelkedni, Magyarországon nem szabad 2900 méternél magasabbra emelkedni, de az Alpokban és még magasabb hegyek között még magasabbra is lehet. Ha már magasságunk lett, akkor különböző dolgokra használhatjuk:
  • <H4> Motoros siklóernyőzés: Itt már nem csak a szél és a napsütés erejét használjuk a repüléshez, hanem a hátunkon lévő segédmotort is, ami nagyjából 20-30 kg között van felszálláskor. Ilyenkor csak a betankolt benzin mennyisége szabhat határt a repülésünknek.
  • <H4> Speedflying: A legújabb és legextrémebb ága siklórepülésnek, ahol általában sível a lábon csúsznak le, a hegy felszíntől mindössze néhány méterre, nagy sebesség mellett (70-80km/h). Sajnos Magyarországon ehhez nincsenek elég magas hegyek…
  • <H3> Mi a siklóernyő?
  • <H4> A siklóernyő az a repülőeszköz, amivel mi a magasba emelkedhetünk. Viszont mindez elfér egy nagyobb hátizsákba becsomagolva, és a súlya is csak 10-18 kg között van beülővel, mentőernyővel, ruhákkal együtt. A speciális, könnyű, de mégis nagy teherbírású anyagból készülő ernyőt a levegő tölti fel és így keletkezik az a szárny, amit utána igen vékony (akár 0,6 mm !!!) kevlár zsinórokkal kötünk hozzá a beülőnkhöz. Ezek a zsinórok együtt akár 1 tonnát is elbírnak, így nem kell félni a szakadásuktól. Mivel mi felszállunk, és nem kiugrunk valahonnan, így nem igényel bonyolult hajtogatási technikákat sem, mert minden start előtt elővesszük a hátizsákból, majd kiterítjük és ebből a helyzetből kezdjük meg a repülést. Mindez nem tart tovább, mint 5 perc!
  • <H4> Sokan attól szoktak megijedni, hogy milyen sokba kerül egy új siklóernyő, való igaz, hogy nem tartozik a legolcsóbb sportok közé, de a síelésnél vagy akár a teniszezés éves költségeihez hasonlítva nem is drágább feltétlenül. Egy új siklóernyő körülbelül 1400-2000 euróért kapható, de használtan már 500-800 euróért is olyan felszereléshez juthatunk, ami több éven keresztül reptethet boldogan!
  • <H3> Hogyan lehet elkezdeni siklóernyőzni?
  • <H4> Mivel a siklóernyőzés is repülés, ezért a légügyi törvények vonatkoznak rá, ami néhány dolgot meghatároz. Ami a legfontosabb, hogy repülni csak egy siklóernyős klub tagjaként lehet, és ahhoz, hogy valaki jogosítást szerezhessen, egy hatóságilag elismert tanfolyamot kell elvégezni. A legtöbb tanfolyam az A-vizsga megszerzéséig tart, ilyenkor siklóernyős növendék 2-vé válik az ember, ami azt jelenti, hogy már önállóan repülhetsz, de a startodnál ott kell lennie egy B-vizsgás pilótának, aki el tudja dönteni, hogy ez az idő neked megfelelő-e a biztonságos repüléshez. Aki már megszerezte a B-vizsgát is, az már önállóan repülhet, akár elmehet távot repülni és siklóernyős versenyeken is indulhat.
  • <H3> Hogyan néz ki egy tanfolyam?
  • <H4> A legtöbb tanfolyam az A-vizsga megszerzéséig tart. Ez jelent egy elméleti képzést illetve egy gyakorlati képzést, amit egy-egy sikeres vizsgával lehet zárni. A gyakorlati képzés folyamán az első néhány nap alkalmával megismerkedünk a felszereléssel, megtanuljuk az ernyőt a fejünk fölé húzni és ott tartani, mert később ebből a helyzetből leszünk képesek elstartolni. Amikor már látjuk, hogy biztosan képes vagy kezelni az ernyőt, akkor el lehet kezdeni a repüléseket. Az első repülések általában még kis magasságban történnek, a hegyhez közel, így az első leszállások is egyszerűbbek. Ha már egy kicsit belejöttél a startolásba és a leszállásba, akkor egyre magasabb tanuló dombokról repülhetsz. A gyakorlati képzés mellett folyamatosan tanuljuk a kapcsolódó elméleti anyagokat, így nem száraz elméletet, hanem a gyakorlatban is használható információkat tanulhatunk meg. Az elméleti témakörök a következők: aerodinamika, felszerelés ismeret, meteorológia, repülés technika, egészségvédelem és szabályok.
  • <H4> Az elméleti vizsga után, ha már nagyon biztosan mennek a tanulódombos repülések, akkor még magasabb hegyekre és technikásabb starthelyekre megyünk, ahol először hozzászokunk az újfajta helyszínhez, ahhoz, hogy velünk egy időben mások is repülnek. Ha már tudunk figyelni másokra is, és biztonságban érezzük magunkat a levegőben, akkor kezdődhetnek az első hosszabb repülések. A tanfolyam elvileg befejeződik, ha már összegyűjtöttél egy bizonyos mennyiségű repült órát, de nálunk inkább csak akkor kapod meg a vizsgát, ha nyugodt szívvel merünk elengedni, repülni, mert tudjuk, hogy nem fogod összetörni magad.
  • <H4> Ha komolyan gondolod a repülést, akkor biztosan el fogod végezni a B-tanfolyamot is (Vigyázat, a siklóernyőzés függőséget okoz!) Itt már arra nevelünk, hogy bárhol el tudd dönteni, hogy neked ez megfelelő, mit érdemes csinálni, hol érdemes repülni. A fenti témakörökben jóval bővebb elméleti képzés mellett megtanulhatod gyakorlatban a távrepülést, a leggyakoribb vészhelyzetek szimulálását, a csörlőzést. Bejárjuk az ország legszebb és legjobb starthelyeit, és külföldre is megyünk repülni (Szlovénia, Horvátország, Monaco, Ausztria, Svájc, Spanyolország, Törökország stb.).
  • <H3> Extrém sport a siklóernyőzés?
  • <H4> Ez attól függ, hogy mit tekintünk extrémnek? Bizonyos szempontból extrém, hiszen elemelkedünk a földtől és egy új birodalmat hódítunk meg. De más szempontokból már nem is annyira extrém, hiszen több évtizednyi tapasztalat és kutatás áll már mögötte, a felszereléseink biztonságosak. A közhittel ellentétben a siklóernyősöket még a TB is ingyenesen látja el, csak a paplanernyősök tekinthetőek a törvény számára extrém sportolóknak, akiket nem látna el, de mi nem paplanernyősök vagyunk, hanem siklóernyősök.
  • <H4> A teljes igazság érdekében meg kell jegyeznünk, hogy itt is történnek néha sérülések és balesetek, amik akár súlyosak is lehetnek! De a kellő odafigyeléssel és normális hozzáállással, jóval kevesebb veszély fenyeget minket, mint egy motorost, vagy akár egy városban biciklizőt.
  • <H3> Miért ajánljuk a klubunkat?
  • <H4> A mi iskolánk volt az első hazai siklóernyős iskola, Pálfi Béla Gábor vezetőoktatónk volt az egyike azoknak, akik Magyarországon először repültek ernyővel. Szintén fontos róla tudni, hogy tanári diplomával rendelkezik, sőt egyetemi tanár a Testnevelési Egyetemen, ezen kívül repülésből doktorandusz fokozatot szerzett Amerikában. Ennek nagy előnye, hogy mi nem csak ahhoz értünk, amit tanítani szeretnénk (siklóernyőzés), hanem sok-sok éven keresztül tanultuk és tapasztaltuk is azt, hogy hogyan tudjuk ezt a legjobban átadni, mik a legjobb módszerek és egész oktatás menetéhez sokkal szélesebb tudományos háttérrel rendelkezünk (biológiai, élettani, edzésmódszertani, pszichológiai, stb.).
  • <H4> Más szemszögből megközelítve, egy jó csapattal várunk, ahol állandó a jó hangulat, ahol jól érezheted magadat az oktatás folyamán és nem csak repülni tanítunk meg, hanem a csapat részévé válsz, és mindig lesz kivel menned repülni.
  • <H4> Minden hónapban tartott nyíltnapjainkon megnézheted, hogyan zajlanak a tanfolyamok, kipróbálhatod a repülés érzését tapasztalt tandempilótáink segítségével, és akár már ernyőt is foghatsz a saját kezedbe. Ha megtetszett, akkor beiratkozhatsz nálunk a tanfolyamra, amik szintén minden hónapban indulnak, így gyakorlatilag bármikor tudsz csatlakozni. Nyáron intenzív tanfolyamot is szervezünk, amikor 10 nap gyakorlás alatt válhatsz pilótává, ami úgy általában 2-3 hónapig tart különben. A tanfolyam végén csak biztos tudás esetén kapod meg a vizsgádat, de itt nincs megbuktatás. Addig tanulsz, amíg meg nem állod a helyed (nem veszélyezteted sem saját magadat, se másokat) akár külföldön, idegen helyen, hiszen a képesítés, amit szerezhetsz, külföldön is érvényes! Az A-vizsga után rögtön lehetőséged van csatlakozni a B-tanfolyamra, és a két tanfolyamot egyszerre befizetve jelentős kedvezményben is részed lehet. És az sem elhanyagolható, hogy az egész tanfolyam alatt ingyen biztosítjuk a felszerelést számodra (ernyő, beülő, sisak, rádió), még a B-tanfolyam alatt is!
  • <H4> A heti (minimum) rendszerességgel frissülő honlapunkon folyamatosan értesülhetsz a legújabb siklóernyős hírekről, az időjárásról, arról hogy hová érdemes menni repülni, valamint az összes jelentősebb siklóernyős programról. A szakirodalmat havonta új cikkekkel töltjük fel, így egyre szélesebb körű, hasznos tudásra tehetsz szert, olyan témakörökben is, amik hivatalosan nem képezik a tematika részét, de nagyon jó tudni őket. Fotó és videó galériánkban a legtöbb hétvégi repülésről készült képeket láthatjátok, amiket utána büszkén mutogathatsz majd az ismerőseidnek.
  • <H4> Ha már biztosan repülsz siklóernyővel, akkor jöhetsz velünk világot látni. Minden évben több külföldi és hazai túrán vehetsz velünk részt. Igyekszünk minél érdekesebb, élvezetesebb és olcsó helyekre utazni. Sok felé repültek már klubtagjaink: Nepál (Himalája), Törökország (1. Siklóernyős Világjátékok), Norvégia (fjordok), Monaco (télen is meleg van), Svájc (hegymászással), Franciaország (tengerparti homokdűne repülés), Olaszország (síelés), Németország (sörfesztivállal), Szerbia-Horvátország (EB és Világbajnokság), Erdély és Szlovákia (hétvégi repülések, olcsó helyek), Szlovénia-Ausztria (B-vizsga táborok és örömrepülések)… Idén nyáron pedig új helyre, Spanyolországba szeretnénk eljutni!
  • <H3> Legutóbbi bejegyzések
  • <H3> Időkép
  • <H3> Itt megtalálsz bennünket
  • 확대시키다
우리는 이 웹페이지에서 5개의 이미지를 발견했습니다.

다음의 3 이미지의 "alt" 속성은 이 웹사이트에 설정되지 않았습니다. 이것은 가능한 빨리 고칠 필요가 있습니다. 그러면 검색 엔진이 이 이미지의 콘텐츠를 더 효율적으로 이해할 수 있습니다.

SEO 검사: 테크놀로지

에러! 이 웹 주소는 www가 있건 없건 접속할 수 있습니다!
훌륭합니다! 이 웹사이트는 파비콘을 사용합니다.
HTML 5
완벽합니다! 이 문자 엔코딩이 설정되었습니다: UTF-8.
에러! 비추천된 HTML 태그가 이 웹사이트에서 사용되었습니다. 당신은 당신의 웹사이트를 향상시켜야 합니다.
비추천 태그발생
<center>3
제안합니다! 불행하게도, 프린터-친화적인 CSS가 발견되지 않았습니다.
이 웹사이트는 404 에러 페이지를 가지고 있습니다.
이것은 robots.txt 파일입니다.
http://2se.hu/robots.txt
User-agent불허함(검색 엔진에 대해 불허된 부분들)
*
  • /wp-admin/


에러! 사이트맵이 발견되지 않았습니다!
이 웹사이트는 구글 애널리틱스 트래킹 코드를 갖고 있습니다.
제안합니다! 이 웹사이트는 구글 태그 매니저를 사용하지 않았습니다.
훌륭합니다! 우리는 어떤 암호화되지 않은 이메일 주소도 발견하지 못했습니다.